Карта

Търсене в този блог

Архив на блога

Най-четеното през последните 7 дни

На световното първенство по самбо, провело се от 8 до 10 ноември в Чонгжу, Южна Корея, трети в отборното класиране при жените са състезателките от България. Заслуга за отборния успех има и Анна-Мария Манушева, ученичка в 12.а клас на СУ „Св. Климент Охридски“. Тя спечели бронз в категория до 60 кг – изключителен успех за състезателка, която още при първото си участие на такъв голям форум при жените се качва на почетната стълбичка. Другите медалистки от български отбор са златната Мария Оряшкова в категория до 80 кг, завоювала петата си световна титла, и Ваня Иванова с бронз в категория до 64 кг.

2019 година е особено силна за Анна-Мария Манушева. През м. април тя стана европейска шампионка по самбо за девойки в Лимасол, Кипър, а преди по-малко от месец спечели бронзов медал на световното първенство по самбо за юноши и девойки в Ташкент, Узбекистан. Първата си победа талантливата троянска самбистка печели едва 10-годишна, когато става трета на републиканското първенство в своята възрастова група. Тя е възпитаничка на Спортен клуб по джудо и самбо „Чавдар“ (Троян), а неин треньор неизменно е Николай Матев. Сегашното й участие на СП в Чонгжу е нов етап в спортната й кариера и убедително я поставя в световния елит на самбистите.